Przeciwwskazania i skutki uboczne zielonej kawy

Pomimo korzyści płynących z tego pokarmu na utrata masy ciała i ogólnego zdrowia, ci, którzy spożywają zieloną kawę powinni wiedzieć, że naturalna nie jest zwolniony z wtórnych skutków lub przeciwwskazań. Na przykład, kofeina jest podobna do kawy zwykłej. Dlatego spożywanie zielonej kawy lub jakiegokolwiek innego produktu z wyciągiem z niej, gdy spożycie kofeiny może wywołać negatywne skutki dla osób cierpiących na pewne schorzenia lub tych, którzy są wrażliwi na ten związek.

Nie mówimy przy tym, że zielona kawa jest szkodliwa, ale zawsze dobrze jest unikać wszelkiego ryzyka. Dlatego zaleca się przed spożyciem żywności lub suplementu diety poinformować się o jego niepożądanych skutkach.

Badania naukowe nad stosowaniem tej substancji u ludzi są obecnie rzadkie. Ale jeśli jednak oprzemy się na dostępnych dowodach, zielona kawa może być bezpieczna. Uczestnicy badań klinicznych, którzy przyjęli odpowiednie dawki tej substancji nie mieli żadnych poważnych skutków ubocznych.

Jedną z pożądanych korzyści (regulacja poziomu cukru we krwi) może być przeciwwskazanie. Obniżenie poziomu glukozy we krwi jest korzystne dla osób z cukrzycą typu 2. Jednak gwałtowny spadek wchłaniania cukru z węglowodanów nie jest całkowicie zdrowy. Nasz organizm potrzebuje dziennych rezerw kalorii, głównie węglowodanów. Dlatego też zwiększenie spożycia żywności z “nierafinowanymi węglowodanami” jest pomocą, która rekompensuje ten brak węglowodanów. Na koniec pamiętaj, że jeśli zażyjesz lek lub insulinę, zielona kawa może zwiększyć swoje działanie i obniżenie poziomu glukozy we krwi może być zbyt duże. Jeśli chcesz zażyć ten napój, dobrze jest skonsultować się z lekarzem i badać glukozę we krwi w sposób ciągły.

Ponieważ zawiera kofeinę, zielona kawa jest przeciwwskazana dla osób cierpiących na choroby serca. Na przykład częstoskurcz, palpitacje lub inne podobne schorzenia, ponieważ kofeina może zwiększyć częstość akcji serca. Istnieje wiele wątpliwości co do ciśnienia tętniczego, to znaczy, z jednej strony niektórzy eksperci twierdzą, że spadnie ono. Z drugiej strony, twierdzą, że to się zwiększa. Ciśnieni ludzie, którzy zdecydują się pić ten napój powinni regularnie kontrolować swoje ciśnienie krwi.

Przeciwwskazaniem do zielonej kawy są również u pacjentów z problemami nerek, takimi jak m. in. przewlekłe zapalenie żołądka i wrzody żołądkowo-przełykowe. Pokarm ten może wywołać lub zwiększyć podrażnienie błony śluzowej żołądka.

I wreszcie, brakuje wystarczających informacji na temat wpływu zielonej kawy na kobiety w ciąży, karmiące lub małe dzieci. Dlatego też wskazane jest, aby te grupy ludności pozostawały po bezpiecznej stronie i unikały konsumpcji.

Zauważyliśmy pewne przeciwwskazania dla tych ziaren. Krótko mówiąc, każdy, kto cierpi na chorobę przewlekłą, jest poddawany każdemu rodzajowi leczenia lub regularnie przyjmuje jakiekolwiek leki, powinien skonsultować się z lekarzem.

Poziom kofeiny w ziarnach zielonej kawy jest podobny do palonych ziaren. Dlatego każdy, kto spożywa ten napój może odczuć skutki uboczne zielonej kawy. Objawy te są związane z kofeiny, więc ten związek może powodować:

Bezsenność,

Nerwowość, drażliwość

Spadek (nienormalny spadek stężenia glukozy)

Refluks żołądkowy – Zwrotny zwrot żołądkowy

Jak już powiedzieliśmy, może ona również wytwarzać kołatanie i tachykardię. Ponadto duże ilości tego pokarmu, tj. nadużywanie tej żywności może wywołać niepokój, bóle głowy i inne negatywne skutki.

Wreszcie wniosek jest taki, że ryzyko związane z tym napojem jest praktycznie zerowe. Niepożądane efekty są typowe dla kofeiny, jeśli jest ona przyjmowana w nadmiarze, jak również zwykłej kawy. Dlatego trzeba wiedzieć, że nie wszyscy ludzie, którzy spożywają to jedzenie będą cierpieć niektóre z tych skutków ubocznych zielonej kawy. Człowiek może ją przyjąć bez doświadczania żadnego z nich. Zależy to od twojego ciała, wrażliwości na kofeinę i dawkowanie. W przypadku wystąpienia któregokolwiek z tych lub innych dolegliwości należy je odjąć i skonsultować się z lekarzem specjalistą.

Green Coffee 5K

Zamów dzisiaj i otrzymaj darmową wysyłkę i gwarancję satysfakcji.

50% Tylko dziś!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *