Grzybica penisa leczenie i objawy

Grzybica penisa najczęściej jest bardzo krępującym problemem dla każdego mężczyzny  przeważnie do zakażenia dochodzi poprzez kontakty seksualne z zarażoną partnerką, korzystanie z publicznych toalet również sprzyja rozwojowi grzybicy penisa.

Bardzo często zdarza się również że przyczyną powstania grzybicy penisa jest również brak odpowiedniej higieny intymnej.

Mężczyźni przywiązują do tego mniejszą uwagę niż kobiety.

Spotyka się również występowanie grzybicy napletka gdy stosuje się niektóre prezerwatywy bakteriobójcze czy też plemnikobójcze, często grzybica napletka jest objawem utajonej cukrzycy.

Najczęściej pierwszym objawem  który powinien zaniepokoić są malutkie czerwone plamki które pojawiają się na żołędziu (czasami odczuwa się uciążliwe swędzenie w okolicach intymnych).

W tej samej części penisa pojawia się również biały nalot  (zaczerwieniony jest również napletek).  Podczas grzybicy penis stosunek może być bardzo bolesny.

Nigdy nie należy lekceważyć takich objawów ponieważ nieleczona grzybica może prowadzić do niepłodności oraz do zapalenia prostaty .

Grzybica penisa leczenie nie jest zbyt inwazyjne zaleca się najczęściej po przeprowadzeniu odpowiednich badań kuracje antybiotykową  dodatkowo stosuje się kremy i maści które przynoszą ulgę podczas uporczywego swędzenia.

Najtrudniej każdemu mężczyźnie jest podjąć decyzję o wizycie w gabinecie lekarskim (przeważa tutaj uczucie skrępowania i wstydu). Jednak nie należy zwlekać pomocna może okazać się jedna wizyta u lekarza specjalisty. Najlepiej udać się z tym problemem do urologa.

Pojawienie się grzybicy penisa jest ostrzeżeniem dla mężczyzny że powinien zwracać baczną uwagę na to aby nie odbywać przypadkowych stosunków seksualnych, należy również zwrócić uwagę na to czy przestrzegana zostaje higiena intymna.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *